A hangtálakról röviden
A tibeti hangtálak eredeti és valódi funkciója még ma is vitatott. Minden bizonnyal a meditációs szertartások és a rituális felajánlások során használták csakúgy, mint a Tingsha-t. A nyugati világ a 70-es években fedezte fel magának, mint hangszert. Nem sokkal később már terápiás, fizikai közérzet javító hatását is felismerték.
Hogyan hatnak ránk a hangtálak
A hangtálak megszólaltatása során a tál ún. alaphangja mellett megszólalnak azok a kísérő hangok is, amely szinte minden hangtál sajátjai. Még ha egyetlen hangtálat hozunk is rezgésbe, idővel a teljes hangskála vibrációja válik hallhatóvá, érzékelhetővé. Testünk befogadó ezekre a rezgésekre, és mindenkori állapota szerint reagál, együtt rezeg vele. A modern orvostudomány manapság kezdi újra felfedezni, amit a régi korok gyógyítói tudtak, hogy az élet meghatározó aktivitása a rezgés. Rezgésben, mozgásban van minden sejtalkotónk, sejtünk, szövetünk, szervünk, működésük ritmikusan fokozódik vagy csillapodik. A hangtálak által keltett rezgések kívülről stimulálják sejtjeinket, energetizálva, ellazítva a testet és az idegeket.
Tingsha
A Tingsha a tibeti átadási, beavatási szertartásokat, meditációkat kísérő éles csengésű hangszer, amely hangjával felébreszti a tudatot, hogy a folyamatos kalandozás helyett az itt és mostban időzzön.
Koshi harangok
A Koshi harang egy Kabir művésznevű kortárs hangszerkészítő fejlesztése, amely tulajdonképpen az általa korábban készített Shanti harangok újragondolása. A harangokban ezüsstel forrasztott felhangolt rudak rezgései hozzák létre a harmonikus dallamsorozatokat. A harangok a tűz, a víz, a levegő és a föld elemek szimbolikus rezgésvilágát idézik meg megszólalásukkor.
Ha Ön feszült, ha kipróbált már sokféle relaxációs módszert és azok mégsem használtak, itt az idő, hogy próbára tegye a hangtálak erejét.
Ígérjük nem fog csalódni!