Szupervízió- szakmai személyiség fejlesztés
A szupervízió egy tanulási folyamat, amelyben a szupervizor értő figyelemmel, támogató kérdésekkel kíséri a szupervizáltat helyzetének megismerésében, a változás elfogadásában, a fejlődésben. A ma ismert legghatékonyabb módszer a szakmai személyiség fejlesztésére. A szupervízió nem terápia, nem tanácsadás, a folyamatnak nem feladata az egyén múltjának analitikus feltárása. Az itt és mostra koncentrál és csak annyira néz vissza, amennyire az adott eset megértéséhez az okvetlen szükséges.
A szupervízió konkrét esetekre vonatkozó tanulási kérdésekkel dolgozik, amelyet a szupervizált tesz fel önmagának a helyzettel kapcsolatban. A fő kérdés mindig ez: Mit szeretnék tanulni abból hogy.....? Milyen témaköröket érinthetnek az esetek?
Előbb-utóbb mindannyian szembe találjuk magunkat az itt felsort kérdésekkel. Hogyan találtuk meg eddig a választ? Kaptunk-e bárminemű segítséget? Volt-e lehetőségünk arra, hogy ezekről a feszültségekről valakivel értőn beszélgessünk? Egy olyan személlyel, aki nem tanácsot osztogat vagy bizonygatja, hogy megérdemeljük, amit főztünk magunknak?
A szupervízió segít megtalálni ezekben a helyzetekben azt a megoldást, amely Önnek ott és akkor a legmegfelelőbb.
A szupervízióban lehetőség van egyéni üléseken, illetve csoportosan részt venni. A csoport (min. 3 max. 5-7 fő) lehet egymást nem ismerő személyek közéssége, illetve egy munkahelyi team, akik valamely problémára közösen keresik a megoldást.
A szupervízió mindig egy folyamat (5-10 alkalom), mert csak így biztosítható a beérés, a helyzetek megértése, a felismert reakcióhurkok visszamérése.
A FordulóPont-ban mind egyéni, mind csoportos és teamszupervízióra lehetőség van.
A folyamatban való részvételt egy 40-60 perces ingyenes beszélgetés, interjú előzi meg, annak feltárására, hogy Önnek valóban megfelelő-e ez a munkaforma.
Referenciák:
Hogy van most, hogy érzi magát?